Para Zenginlerinin değil DOST ZENGİNLERİNİN SEMTİ

ANA SAYFA

YEŞİLKÖY' de 1999 Yılından (MUHTAR SEÇİLDİKTEN) sonra YAPILAN ÖNEMLİ  İŞLER

 

YEŞİLKÖY ANILARI

TARİHİ

FOTOĞRAFLAR

TARİHİ YERLER

SEVİLEN KİŞİLER

ÜNLÜ KİŞİLER

HABERLER

MUHTARIMIZ

 

 

     

1-      1999 Muhtar seçilerek göreve başladığımdan sonra Yeşilköy Mahalle Muhtarlık binasını siz YEŞİLKÖY halkına yakışır bir hale getirdim. Yeni Muhtarlık Binası yaptırarak sizlerin rahat nezih ortamda hizmet almasını sağladım.
2-      Yeşilköy Mahalle Muhtarlığının bilgilerini BİLGİSAYAR ORTAMINA aktardım. Vatandaşların kayıtlarını Bilgisayar sisteminde tutarak evrakları  bilgisayar sisteminde vermeye başladım
3-      2000 senesinde EMLAK VERGİLERİ Konusunda aşırı derecede artış olan mahallemizde Bakırköy Belediyesini Mahkemeye verdim. Davayı kazanarak vergilerdeki aşırı derecedeki artış oranını indirdim. Yüksek olan semtimizdeki vergi tahakkuk bedellerinin inmesini sağladım. Bu girişimim: 2006  senesindeki emlak beyan değerleri içinde aynı şekilde mücadele vermeme öncü olmuş ve 2006 senesindeki emlak Vergisi bedelleri tespitinde Bakırköy Belediyesi ile pazarlıklar yaptım. 2006 senesinde de oranlar vatandaşın lehine olacak şekilde ayarlandı.
4-      Bakırköy Belediyesi ile ortak çalışma yaparak YEŞİLKÖY de bu güne kadar olmayan BAĞ&KUR ve EMEKLİ SANDIĞI üyelerinin faydalanacağı Yeşilköy Sahilinde bulunan Bakırköy Belediyesine ait olan SAĞLIK KABİNİ’ni yaptırdım
5-      Daha sonra İlçe Sağlık Gurup Başkanlığı ile yaptığım çeşitli çalışmalardan sonra Mahallemize SAĞLIK OCAĞI kazandırdı. Burada SSK – BAĞ & KUR ve EMEKLİ SANDIĞI Mensuplarına bakılmaya başlandı. Bu bina Sağlık Bakanlığına bağlı İlk Adım Sağlık ocağı olarak hizmete devam etmektedir.
6-      Karanlık Sokaklarımız aydınlatılması için BEDAŞ ve  BAKIRKÖY BELEDİYESİ ile ortak çalışmalar yaparak hiç elektrik direği olmayan sokaklarımıza ELEKTRİK DİREKLERİ diktirerek aydınlatılmasını sağladı
7-      Kapatılan KARAKOL BİNAMIZIN tekrar açılması için çalışmalar yaptım. İlk önce Mahallemize Bakırköy EKİPLER AMİRLİĞİ geldi. Daha sonra İç İşleri Bakanlığı tarafından temeli atılan yeni KARAKOL BİNASI yapıldı. Ve Hizmete açıldı Modern bir KARAKOL BİNASINA sahip olduk
8-       Deprem sonrası başlayan Bina & Zemin entegrasyonu çalışması neticelendi. Bütün binalara raporları tek tek dağıtıldı.
9-      Ağaç budama zamanları sıkı şekilde takip edilerek budanması ve bakımı gereken ağaçlar ve bitkiler kontrol edilerek bakımları ve budamaları yaptırıldı.
10-  Bizler için bir azap haline gelen ve devamlı değişen araç trafiği yolumuz çeşitli girişimler ve hukuki mücadeleler sonunda biz YEŞİLKÖY lülerin istediği düzene getirildi.
11-  Yeşilköy ile Eski Havaalanı caddesini birbirine bağlayan DEMİRYOLU ÜZERİNDEKİ yaya köprüsü (TAHTA KÖPRÜ) ışıklandırılarak  vatandaşların güvenli bir şekilde bu alanı kullanması sağlandı.
12-  Sokak, kaldırım, park ve çocuk oyun alanlarımızın EVCİL HAYVANLARIN dışkıları ile pislettirilmemesi ve dışkıların evcil hayvan sahipleri tarafından toplanması için  çeşitli afişler, el ilanları, çöp poşetleri ve zaman zaman küçük karton kürekler dağıtarak vatandaşlar uyarıldı.
13-  Yeşilköy Çınar otel önü ve International Hospital önünde usulsüz şekilde PARKOMAT koyarak Büyükşehir Belediyesinden kiraladığı söylenilen bu alandan otopark parası alan şirketi gerekli yerlere şikâyet ederek burada bulunan PARKOMAT ları kaldırttım. Evinin önünde otopark parası veren YEŞİLKÖY lüyü bu dertten kurtardım.
14-  Daha sonra gene YEŞİLKÖY ÇINAR OTELİ önünde bulunan yolu trafiğe kapatan ve bazı kişiler tarafından otopark olarak kullanılan  bu alandan para alan kişiler ilgili kurumlara şikayet edildi yapılan çalışmalar sonunda bu alan vatandaşların kullanımına açıldı  vatandaşlar haksız yere alınan bu otopark parasını ödemekten kurtarıldı ( 06/06/2006 )
15- Yeşilköy’ü DÜNYAYA TANIMAK Yeşilköylülerin Yeşilköy’den haberdar olabilmesi için www.yesilkoyum.com isimli Internet sitesini kurdum. Tamamen amatörce hazırladığım bu sitede Yeşilköy tarihini bulabildiğim kaynaklardan yazdım. Yeşilköy ile ilgili eski yeni fotoğrafları yükledim. Haberler sayfasında Yeşilköy ile ilgili haberleri anında yayınladım.
16-  Dünyanın dört bir yanında bulunan Yeşilköylüleri bir araya getirebilmek için google de YESILKOY_AYASTEFANOS adlı google de ve Facebookta guruplar kurdum , Birçok ESKİ DOST ve ÇOCUKLUK ARKADAŞLARI birbirlerini bu gurup sayesinde buldular.
17-  YEŞİLKÖY lünün ihtiyacı olan derdi olan her konuda ilgili makamlar ile irtibat kurarak YEŞİLKÖY lüler açısında en iyi ve hayırlısı ne ise onu yapmaya çalıştım
18-  Siz YEŞİLKÖY lüler EMLAK VERGİSİ ödeme dönemlerinde Bakırköy 'e gitmemeniz için Muhtarlığımızda Bakırköy Belediyesine ait Geçici YEŞİLKÖY TAHSİLAT VEZNESİ kurdurdum. Sizler Vergilerinizi Bakırköy’e gitmeden gelip Muhtarlığımızda ödediniz.
19-  Senelerdir çirkin görünümü ile hiç hoşumuza gitmeyen Yaşam tarzı ile Yeşilköy Sahillerinin düzenlenmesi için girişimlerde bulundum. 2007 senesinin Haziran ayında her şeyiyle mükemmel olarak bitirilen Yeşilköy Sahillerinde Kaymakamımız Dursun Ali Şahin ve ilçe Emniyet Müdürümüz Olcay BALABAN ile yapmış olduğum görüşmeler sonunda Yeşilköy Sahillerinde İçki içilmesini ve Mangal Yakılmasını yasaklattırdım.
20-   Yeşilköy’ümüz de 12 senedir Yapılmayan ve Uluslar Arası Festivaller kapsamında olan YEŞİLKÖY HALK DANSLARI FESTİVALİ nin tekrar yapılabilmesi için Yeşilköy Halk Dansları Derneği yönetim kurulu üyeleri ve Belediye Başkanımız Ateş ÜNALERZEN ile temasa geçerek bu Festivalin Kıvılcımını çaktım ve Dernek Başkanımız Semih USUN ve Festivalin Babası sayılan Celal DEMİRÖLÇEN'in de üstün gayreti ile 8. Yeşilköy Halk Dansları Festivali 13-18 Temmuz 2007 tarihinde Yeşilköy’de yapıldı.
21-  Yeşilköy'de bulunan İEM MARKETLER Gurubu sahibi Sayın Fuat ÇELİK ile temasa geçilerek, Bakırköy Belediye Başkanımız Sayın Ateş ÜNALERZEN'in de desteği ile geleneksel hale getirdiğimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında UÇURTMA ŞENLİĞİ düzenlendi

 

 

    

 

SİTEMİZİN SERVİS SAĞLAYICISI www.malopan.com  ADRESLİ KANADA FİRMASI