ANA SAYFA

YEŞİLKÖY ANILARI

   

Eski bir Yeşilköy' lünün uzun dizelerinden bir bölüm...............

              .................ne diyeceğim hayat bu benim sandalım vardı Yeşilköy'de bütün yaz balığa çıkar çapari yapardım hey gidi günler hey sandalıma TİRYAKİ AHMET  diye biri bakardı kendisi sandalımın içinde yaşardı ve olta malzemesi satardı daha evvel kunduracı idi bizim restaurantın  karşısında. Ben İngiltere'ye geldikten sonra sandal aldım ve adını da  TİRYAKİ  koydum. Öteki  sandalımda RASTGELE.

             Ben burada Galatasaraylı rahmetli karınca ezmez gibi YEŞİLKÖY  taraftarıyım , sizin fazla başınızı  ağrıtmak istemem ben su an çalışmıyorum rahatsızlık dolayısıyla ben kendimi YEŞİLKÖY Sait Faik'i olarak görüyorum.

           Bu anlattıklarım daha başlangıç ben her akşam içkimle Show TV  seyreder sonra Yeşilçam kanalını acar eski Türk  filmlerini seyrederim İstanbul'u Orhan Veli gibi anarım bilmem edebiyatı sever misiniz  ve şu an sizler gibi değerli bir Yeşilköy' lüyü tanımama sebep olan rahmetli tango kralı Secaattin Tanyerliyi dinliyorum...................

 *************************************************************************

Bu satırları bize Avusturyada yaşayan eski bir YEŞİLKÖY'lü Çınar Sözer gönderdi . Kendisi bir internet yazışması sırasında tanıştığı başka bir eski Yeşilköylüyle olan söyleşisini aktarmış.

Nu söyleşinin devamını yada ağabeyimizin başka Yeşilköy anılarını bekliyoruz.

cinar.soezer@pera.at 

 

 

  Bülent YURTSEVER
      Yeşilköy Mahalle Muhtarı
  0212 573 03 82 / 0532 311 07 01

Free Web Counter