Para Zenginlerinin değil DOST ZENGİNLERİNİN SEMTİ

ANA SAYFA

ESKİDEN KIŞ ÇOK SERT GEÇERDİ

Nikol Privileggio

nikol44 nicole44@ttnet.net.tr

 

 

 

TEKRAR MERHABALAR KARDEŞLERİM,
 
          DÜN SİZE  ESKİ YEŞİLKÖY'DEN BAHSETTİM.BUGÜN SİZİ SIKMADAN DEVAM ETMEK İSTİYORUM ESKİDEN KIŞ ÇOK SERT GEÇERDİ TABİ BU O KADAR BİNALARLA DOLU OLMADIĞI İÇİNDİ.HANGİ SENE HATIRLAYAMAYACAĞIM KÜÇÜKTÜM,DERLERDİ Kİ PLAK FABRİKASINA KADAR KURTLAR İNMİŞ.ZATEN.DÜŞÜNEBİLİYOR MUSUNUZ BABAM KAYAKLARINI TAKIP KAYARDI,İSTASYON CADDESİNDEN AŞAĞI...
 
          LODOS:LODOS DEYİNCE AKLIMA O BÜYÜK DALGALAR GELİR,EVİMİZ DENİZE SIFIR OLDUĞU İÇİN KORKUNÇTU.MENDİREK YOK,PLAJ YOK
O KAŞLARINI ÇATMIŞ DALGALARI  FRENLEYECEK HİÇ BİR ENGEL YOKTU.
GECE YATAKTA OLDUĞUMUZ ZAMAN YATAK SALLANIRDI.ÇÜNKÜ DALGALAR HIZLA RIHTIMA VURDUKLARI ZAMAN HİS EDİYORDUK.O RÜZGARIN SESİ ANLATILAMAZ.CAMLARIMIZ BUGÜNKÜ GÜNKÜ GİBİ ÇİFT CAM DEĞİL,İNCECİK CAMLARDI,BAZI YERLERİNDE MACUNLARI DÖKÜLMÜŞ ANLAYIN ARTIK.EVDE TEK BİR COLEMAN GAZ SOBASI O DA AŞAĞIDAKİ SALONDA ,YATAK ODALARINDA DIŞARDA KAÇ DERECE İSE İÇERİSİ DE O KADAR
ŞİMDİ KALORİFERLİ EVDE OTURUYORUZ,BANA YAK DİYORLAR ,NASIL YAKAYIM YAHU ,BEN SOĞUKTA BÜYÜMÜŞ İNSANIM.ANCAK BİRİSİ GELİRSE (BİR ANA KUZUSU)O ZAMAN YAKIYORUM.
 
          TEKRAR DALGALARA DÖNMEK İSTİYORUM,OTEL DENİZ PARKTAN EVİMİZİN RESMİNİ ÇEKMİŞLER EVİMİZ DALGALARLA KAPLI İDİ.VE O  RESMİ CUMHURİYET GAZETESİNDE BASMIŞLARDI. NE YAZIK Kİ O GAZETE KUPÜRÜ KAYBOLDU.
KUVVETLİ LODOSLARDA DALGALARIN PÜSKÜRTMELERİ SERBESTİ CADDESİNE KADAR GİDERDİ.EVİMİZİN ALTINDA KAYIKHANEMİZ VARDI.
KIŞIN BABAM DEMİRLİ KAPIYI  KALASLARLA KAPATIRDI.SU,YOSUN VS
GİRMESİN DİYE ,SANDALLAR VE MOTORLAR ZARAR GÖRÜR DİYE.
 
          ÜYELERDEN GÖNDERİLEN ESKİ RESİMLERDE OTEL DENİZ PARK ,FEHMİ GÜLER, BİZİM EVİMİZ ,MÖSYÖ FERİ VE FUAT BEZMENİN EVİNİ BULDUM YIL TAHMİNEN 1948 SİZDE BAKARSANIZ GÖREBİLİRSİNİZ.
 
          OTEL DENİZ PARK:BİZİM MAHALLEYİ GÜZELLEŞTİRMEKTEN BAŞKA CANLILIK  KATMIŞTI .GALATASARAY TAKIMI ORAYA GELİP KALIRLARDI ,BEN DÖRT YA BEŞ YAŞINDAYDIM.O ZAMANLARIN FUTBOLCULARI İSMAİL? RAHMETLİ METİN OKTAY,BÜYÜK AHMET,TURGAY?DAHASINI HATIRLAMIYORUM.
SON MODEL ARABALAR ,DÜĞÜNLER, BALOLAR YAPILIRDI.TRAFİK SIKIŞIRDI Kİ O ZAMAN ÖYLE HERKESTE ARABA YOKTU.AMA CUMARTESİ PAZARLARI BİZİM ÖNÜMÜZ ARABA DOLARDI.
 
          OTELİN SONU:HAVA YİNE ACIMASIZ LODOS OTEL YANIYOR ALEVLER ,DUMAN ,İTFAİYECİLER GELDİ .YANDAKİ FEHMİ GÜLERİN EVİ YANIYOR .ANNEM ,OSMANLI BANKASINDA ÇALIŞAN BABAMA TELEFON AÇIP HABER VERİYOR,GELİYOR KOSTÜM KRAVAT DAMA ÇIKIYOR İTFAİYECİLERDEN HORTUMU ALIP EVİN DÖRTTE ÜÇÜNÜ KURTARIYOR.ELLİ METRE UZAKLITAKİ BEZMENİN AHŞAP EVİ DE MAALESEF BÜTÜN YANIYOR.
BEZMENLER O EVİ PEDRELLİ AİLESİNDEN SATIN ALMIŞTI.KIZLARI O BAHÇEDE ATA BİNERLERDİ.ŞİMDİ O ARSADA APARTMAN KAYNIYOR.
TEK KALAN ESKİ HATIRAM ,İSTANBUL CADDESİNİN KÖŞESİNDE O AĞAÇ.BAZEN GEÇERKEN ELİMLE DOKUNUP ÇOCUKLUĞUMU HİSSEDİYORUM.
 
          ARKADAŞLAR BU GECE BURADA SİZE İYİ UYKULAR DİLERİM BAŞKA BİR ZAMAN BELKİ YARIN DEVAM EDERİM.SAYGILARIMLA

 

 

 

Bu sayfalar Yeşilköy Mahalle Muhtarı Bülent YURTSEVER tarafından yapılmaktadır.

SİTEMİZİN SERVİS SAĞLAYICISI www.malopan.com  ADRESLİ KANADA FİRMASI